gototopgototop
Gratulálunk a Tavaszköszöntő Városi Szavalóverseny győzteseinek:
I. helyezés: Lupkovics Lilla 2. n osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Elekné Aranyos Krisztina
I. helyezés: Szappanos Mihály 3. n
Felkészítő tanára: Tarnai Éva
III. helyezés: Skornyák Zsófia 1. n
Felkészítő tanára: Csuka Sándorné
 
Tavaszköszöntő városi Szavalóverseny

Ebédelős (felső tagozatos) tanulók figyelem!

Május havi ebédjegyek megvásárolhatók

2014. április 28-tól a gazdasági irodában.

Ebédjegy ára: 5.985,-Ft

50%-os ára: 2.990,-Ft

Gratulálunk a IV. Vasutas Gyermekdal találkozón elért eredményekhez:
II. hely: Csernai Kinga 4. n osztályos tanuló
Csernai Kinga 4. n
Felkészítő tanára: Mikitáné Újjobbágy Erzsébet
 
III. hely: Matei Szofi 2. r osztályos tanuló
Matei Szofi 2. r
Felkészítő tanár: Dr. Czibrik Attiláné

Gratulálunk a házi matematika versenyen elért eredményekhez:

 I. hely: Tárkányi Ákos 4. r osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Misliné Magyar Gyöngyi

II. hely: Papp Marcell 4. n osztályos tanuló
III. hely: Bányai Kristóf 4. n osztályos tanuló
Felkészítő tanáruk: Erdélyi Zsoltné
 

házi matematikaverseny

Gratulálunk a Megyei Kenguru Matematika Versenyen elért eredményekhez: 
IV. hely: Bányai Kristóf 4. n osztályos tanuló
Bányai Kristóf 4.n
VII. hely: Papp Marcell 4. n osztályos tanuló
Papp Marcell 4.n
IX. hely: Svidró Ákos 4. n osztályos tanuló
Svidró Ákos 4.n
Felkészítő tanáruk: Erdélyi Zsoltné 
VII. hely: Várhegyi Attila 2. r osztályos tanuló
XV. hely: Dudás Péter 2. r osztályos tanuló
Várhegyi Attila, Dudás Péter
Felkészítő tanáruk: Thúry-Bajai Tamásné
megyei III. hely: Lipták Dárius 3.e
Lipták Dárius
Felkészítő tanára: Sugárné Ágoston Magdolna
VI. hely: Tárkányi Ákos 4. r osztályos tanuló 
Tárkányi Ákos 4.r  
Felkészítő tanára: Misliné Magyar Gyöngyi

Gratulálunk Papp Marcell 4. n osztályos tanulónak,

aki a Jedlik Ányos Országos Fizikaversenyen

megyei I. helyezést ért el.

Papp Marcell 4.n

Felkészítő tanár: Erdélyi Zsoltné

Gratulálunk Csorni Kinga 8. r osztályos tanulónak,
aki a Holokauszt Gyerekszemmel című rajzpályázaton II. helyezést ért el.
 
 
Csorni Kinga
Felkészítő tanára: Tóth Mariann
Gratulálunk az Atlétika Városi Diákolimpia II. korcsoportos többpróbán elért eredményekhez: 
A leány csapatunk III. helyezést ért el:
 
Gombos Dóra 4. r osztályos tanuló
Peitl Fruzsina 4. n osztályos tanuló
Horváth Petra 4. r osztályos tanuló
Szobonya Johanna 4. n osztályos tanuló
Tasnádi Panna 4. r osztályos tanuló
Vincze Panna 5. n osztályos tanuló
A csapat tagjai
 

 Felkészítő tanár: Korózsné Bíró Zsuzsanna

 

A fú csapatunk IV. helyezést ért el: 

Bajáky Szabolcs 4. n osztályos tanuló
Kis Adrián 4. n osztályos tanuló
Kis Ákos 4. n osztályos tanuló
Oláh Dominik 4. r osztályos tanuló
Szalay Balázs 4. r osztályos tanuló
Takács Márton 5. r osztályos tanuló
A csapat tagjai
 

 Felkészítő tanár: Korózsné Bíró Zsuzsanna

 

Az egyéni versenyzőink:

III. hely: Vincze Panna 5. n osztályos tanuló

Vincze Panna 5.n

Felkészítő tanára: Molnár-Martis Edina

IV. hely: Takács Márton 5. r osztályos tanuló

Takács Márton 5.r

Felkészítő tanára: Korózsné Bíró Zsuzsanna

Gratulálunk Csordás László 4.n osztályos tanulónak,

aki a XVII. KODOMO KUPA Karate Bajnokságon

I. helyezést ért el.

Csordás László 4. n

Gratulálunk a Balázs Győző Református Líceumban megrendezett Városi Rajzverseny díjazottjainak:
Portré kategória:
I. hely: Márton Lili 7. r osztályos tanuló
Színes csendélet kategória:
Különdíjas: Gál Edina Panna 8. r osztályos tanuló
Gál Edina Panna 8. r
V. hely: Réti Virág 7. r osztályos tanuló
Réti Virág 7. r
Illusztráció kategória:
III. hely: Szabó Zenina 8. r osztályos tanuló
Szabó Zenina 8. r
Felkészítő tanáruk: Tóth Mariann

Gratulálunk Nagy Eszter 4.n osztályos tanulónak,
aki a
9. Avas Kupa - Rekreációs és Adult Műkorcsolya
Országos Bajnokságon
II. helyezést ért el.

Nagy Eszter 4.n

Gratulálunk a A II. Rákóczi F. Megyei Könyvtár által kiírt
"A madarak hasznáról: kedvenc madaras versem"
megyei rajzpályázaton elért eredményekhez:
IV. hely: Kmetz Fanni 1. r osztályos tanuló
V. hely: Molnár Gréta 1. r osztályos tanuló
A madarak hasznáról: kedvenc madaras versem
Felkészítő tanáruk: Egererné Budai Éva

A Magyar Költészet Napját iskolánk tanulói
különleges módon ünnepelték meg.

Saját verseiket olvasták fel az alkotó kedvű felső tagozatos diákok.
A rendezvény sztár vendége Németh Vanessza,
iskolánk egykori diákja volt, aki dallal és verssel
köszöntötte a lelkes ifjú poétákat.

A zsűri oklevéllel jutalmazta a kimagasló alkotásokat.

DSC00408

Versek   Galéria

A verses délutánt Nagy Marianna tanárnő szervezte.

Gratulálunk a Langwest Országos Tehetségkutató Tanulmányi Versenyen helyezést elért tanulóknak, akik német nyelvből a következő eredményeket érték el:
 
Német - I. kategória: 3-4. évfolyam:
Német - I. kategória: 3-4. évfolyam
I. hely: Nagy-Chillón Aida 3. n osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Komlósy Tamásné
II. hely: Bányai Kristóf 4. n osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Nagy Marianna
IV. hely: Gál Máté 4. n osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Nagy Marianna
VI. hely: Papp Marcell Miklós 4. n osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Sőrés Klára
VII. hely: Nagy Eszter Kincső 4. n osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Sőrés Klára
VIII. hely: Ladányi Nóra Csenge 3. n osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Gedeonné Bátyi Klára
IX. hely: Kiss Adrián Kristóf 4. n osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Nagy Marianna
X. hely: Peitl Fruzsina 4. n osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Nagy Marianna 

Német - II. kategória: 5-6. évfolyam:
német II. kat.5-6 évf
III. hely: Bárczi Enikő 6. n osztályos tanuló
IV. hely: Bóna Ádám 5. n osztályos tanuló
V. hely: Leskó Eszter 6. n osztályos tanuló
VI. hely: Szarka Kristóf 5. n osztályos tanuló
VII. hely: Kondor Virág 5. n osztályos tanuló
VIII. hely: Jelcs Zsófia 6. n osztályos tanuló
IX. hely: Szőke Bence 5. n osztályos tanuló
Felkészítő tanáruk: Balajtiné Markó Judit

 
Német - III. kategória: 7. évfolyam, akik alapfokú szóbeli nyelvvizsgát is szereztek a versenyen elért helyezéssel:
német III. kategória 7. évfolyam Kovács Kristóf Ákos
II. helyezés: Svidró Orsolya 7. n osztályos tanuló (korosztálya okán próbanyelvvizsgát szerzett)
III. hely: Kovács Kristóf Ákos 7. n osztályos tanuló  
IV. hely: Vitányi Borbála 7. n osztályos tanuló  
V. hely: Nagy Benjámin Ákos 7. n osztályos tanuló  
VI. hely: Szikszai Dóra 7. n osztályos tanuló
Felkészítő tanáruk: Komlósy Tamásné

Tavaszi szünet:

2014. április 17-22-ig
Szünet előtti utolsó tanítási nap: 2014.04.16 (szerda)

Szünet utáni első tanítási nap: 2014.04.23 (szerda)

tavaszi-szunet-es-husvet-a-balatonnal-56

Mindenkinek jó pihenést
és kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!

Az általános iskola első évfolyamára

történő beiratkozás:

szükséges dokumentumok

 

időpontok, felvételi körzet

Gratulálunk a 9. Avas kupa Rekreációs és Adult Műkorcsolya
Országos Bajnokságon elért kiemelkedő eredményeihez:
Dúró Petra 3. r osztályos tanulónak
Dúró Petra  
Dúró Petra Dúró Petra
Gratulálunk a Töprengő Matematikaversenyen elért eredményekhez:
III. hely: Kiss Dániel Bendegúz 3. r osztályos tanuló

Kiss Dániel Bendegúz

Felkészítő tanára: Ujváriné Csvercskó Ágnes

 

VII. hely: Kopcsó Dávid 2. r osztályos tanuló

Kopcsó Dávid 2.r

Felkészítő tanára: Thúry-Bajai Tamásné

 

Gratulálunk a házi Szépolvasás verseny győzteseinek:
I. hely: Túrmezei Márton 4. r osztályos tanuló
Felkészítő tanár: Czél Andrea
 
II. hely: Pirkó Manuéla 4. e osztályos tanuló
Felkészítő tanár: Hegedűs Andrea
Bányai Kristóf 4. n osztályos tanuló
Felkészítő tanár: Erdélyi Zsoltné
 
III.hely: Hraáb Attila 4. e osztályos tanuló
Felkészítő tanár: Hegedűs Andrea
 
házi Szép olvasás verseny
Gratulálunk a Bendegúz Gyermek- és Ifjúsági Akadémia által szervezett "Nyelvész" - Országos Anyanyelvi Tanulmányi Versenyen elért eredményekhez:
Hangonyi Petra
Megyei III. helyezés: Hangonyi Petra
4. n osztályos tanuló
Felkészítő tanár: Erdélyi Zsoltné
 
Kapi Kincső
Megyei I. helyezés: Kapi Kincső 2. n osztályos tanuló, aki bejutott az országos döntőbe
F
elkészítő tanár: Elekné Aranyos Krisztina
 
Gyarmati Zsófia 2. r
IV. helyezés: Gyarmati Zsófia 2. r osztályos tanuló
Felkészítő tanár: Dr. Czibrik Attiláné
 
Gratulálunk a Városi Szövegértési verseny győzteseinek:
Az I. helyezett csapat tagjai: 
Dakó-Kovács Lili Dalma 6. r osztályos tanuló
Bárczi Enikő 6. n osztályos tanuló
Vasvári Panna 6. r osztályos tanuló 
Városi Szövegértési Verseny
Felkészítő tanár: Nagy Marianna
Gratulálunk a XVIII. Ongai Megyei
Nyelvtan-helyesírás verseny kategóriagyőzteseinek:
I. helyezett Kiss Ivett 3. r osztályos tanulóKiss Ivett
Felkészítő tanára: Felvinczy Csongorné

I. helyezett: Bányai Kristóf 4. n osztályos tanuló
Bányai Kristóf
Felkészítő tanára: Erdélyi Zsoltné
Gratulálunk az "Angol nyelvi agymozgató városi verseny"-en helyezést elért csapatoknak:
 
I. helyezés: 7-8. évfolyam csapata
 
7. évfolyam
Szőke Máté 7. r osztályos tanuló
Dojcsák Milla 7. r osztályos tanuló
 
8. évfolyam
Gál Edina Panna 8. r osztályos tanuló
Bagjos Dóra 8. r osztályos tanuló
 
V. helyezés: 3-4 évfolyam csapata
 
3. évfolyam
Kiss Dániel Bendegúz 3. r osztályos tanuló
Dúró Petra 3. r osztályos tanuló
 
 
 
4. évfolyam
Túrmezei Márton 4. r osztályos tanuló
Dudás Bence 4. r osztályos tanuló
 
Felkészítő tanáraik: Balajthiné Juhász Boglárka, Pappné Banka Judit, Uzsoki Márta
Gratulálunk a Városi Aritmetika Versenyen elért kiemelkedő eredményekhez:
I. hely: Bányai Kristóf 4. n osztályos tanuló
 
Bányai Kristóf
 
Felkészítő tanára: Erdélyi Zsoltné
 
 
III. hely: Tárkányi Ákos 4. r osztályos tanuló
 
Tárkányi Ákos
 
Felkészítő tanára: Misliné Magyar Gyöngyi
 
Gratulálunk Gál Edina Panna 8. r osztályos tanulónak,
aki a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület
és a MAVIR Magyar Villamosenergia-ipari Átviteli
Rendszerirányító Zártkörűen Működő Részvénytársaság által kiírt
"Az év madara a túzok" című országos rajzpályázatán
korosztályában (7-8.osztály) III. helyezést ért el.
 
Gál Edina Panna
Felkészítő tanára: Egererné Budai Éva
 
 
Gratulálunk a Városi Diákolimpia döntőjén a
Játékos Sportversenyen elért IV. helyezéshez.
A csapat tagjai: 
2. n osztály: Vitelki Gergő, Birke Bánk Versény, Kozma Réka, Tamás Laura

Vitelki Gergő Birke Bánk Versény Kozma Réka Tamás Laura  

2. r osztály: Várhegyi Attila, Bátory Panna

Várhegyi Attila Bátory Panna  

3. r osztály: Dúró Petra, Czakó Márk 

Dúró Petra Czakó Márk  

3. n osztály: Tarnóczi Lili, Ónodi Hugó, Trozsák Ádám, Túróczy Kata 

Tarnóczi Lili, Ónodi Hugó, Trozsák Ádám, Túróczy Kata  

4. n osztály: Kocsis Dániel, Szobonya Johanna, Peitl Fruzsina, Svidró Ákos 

Kocsis Dániel Szobonya Johanna Peitl Fruzsina Svidró Ákos  

5. n osztály: Vincze Panna, Takács Márton 

Vincze Panna Takács Márton  

oklevél

2014. március 31-én ünnepélyes iskolagyűlés keretében megemlékeztünk iskolánk névadójának születésnapjáról.
A Szabó Lőrinc tiszteletére rendezett ünnepi műsort
Sőrés Klára tanárnő szerkesztette és rendezte.
A szívhez szóló megemlékezésért köszönetet mondunk a
8. n osztályos tanulóknak.

DSC00347

Galéria

Szabó Lőrinc születésének évfordulója alkalmából
illusztrációs rajzkiállítást rendeztünk iskolánk aulájában.

DSC00350

Galéria

Gratulálunk a házi Környezetismeret verseny győzteseinek:
I. helyezett: Kopácsy Péter 2. n osztályos tanuló
Felkészítő tanára: Kuthi Rita
II. helyezett: Gyarmati Zsófia 2. r osztályos tanuló
F
elkészítő tanára: Dr. Czibrik Attiláné
III. helyezett: Terney Adrián 2. n osztályos tanuló
F
elkészítő tanára: Kuthi Rita
 
házi környezetismeret verseny

Köszöntjük iskolánk oldalán

Rajz_300


"Igazából az élet sohasem lesz
tiszta szivárvány,
de meg kell próbálni színt vinni bele.
Nem hamis, felszínes tarkaságot.
Hanem igazi értékeket,
mint a fák zöldje, az ég kékje, s a boldogság aranysárga ragyogása."

 


Iskolánk, a Miskolci Szabó Lőrinc Általános Iskola közössége a jelenben is mottójának tekinti e bölcs mondást. Az iskolának múltjába való bepillantás színes képet mutat, de a jelenünket is az alkotó, haladni vágyó innovatív szellemiség hatja át.

 


Jelenleg évfolyamonként 3 osztály indítására van lehetőségünk. Tehetséges tanulóink több területen kamatoztathatják tudásukat: a német kéttannyelvű, a rajz tagozatos, és az emelt szintű nyelvi normál osztályban. Az utóbbi kettőben emelt szintű nyelvtanítás valósul meg korai szakaszban.

 

Iskolánkban 1989 óta az általunk kidolgozott egyedi program segítségével német kéttannyelvű oktatást végzünk első osztálytól. Kiskorban tanulóink játékos formában ismerkednek a nyelvtanulás rejtelmeivel, majd tudásukat egyre gyarapítva szép versenyeredményekkel büszkélkedhetnek. Nagy dicsőség számunkra, hogy diákjaink egy része 8.osztályos korában sikeres nyelvvizsgát tesz, illetve a gimnáziumok is előszeretettel fogadják diákjainkat a kéttannyelvű osztályokba.

 

Szintén első osztályos kortól vehetnek részt tanulóink az egyedi programmal 1985 óta működő rajz tagozat munkájában. Tehetséges diákjaink neves rajzpályázatokon vesznek részt, munkáikból kiállításokat rendezünk, majd a későbbiekben is többen folytatják művészi tevékenységüket a középiskolákban és felsőfokú oktatásban is. Rajz tagozatos diákjaink az angol nyelvvel ismerkednek az idegen nyelvoktatás keretein belül.

 

Uniós ország lévén nagy hangsúlyt fektetünk a nyelvtanulásra, más országok nyelvének, kultúrájának megismerésére. Ezért szorgalmazzuk a nyelvtanulást már kiskortól az emelt szintű nyelvi osztályainkban is, ahol emelt óraszámban tanulják a német, illetve az angol nyelvet arányos elosztásban első osztálytól.

 

Valamennyi alsó tagozatos tanulónknak napközi otthonos ellátást biztosítunk iskolaotthonos formában.

 

2001-től a Fabula Alapfokú művészeti oktatási intézmény keretein belül lehetőség van tanulóinknak az iparképző, festő, zene valamint a színjátszás területén tehetségük fejlesztésére ápolására.

Intézményvezető

Mikitáné Újjobbágy Erzsébet

 

Elérhetőségeink:

 Cím: 3530 Miskolc, Vörösmarty u. 76.

 OM: 028953

 Tel: 46/ 411-540
        Igazgatói iroda:   46/506-559
        Gazdasági iroda:46/323-529
        Konyha:              46/504-371

 Email: szaboisk@mailbox.hu